Romana wszystkiemu winna

Co chwila dochodzą do mnie głosy, że zablokowałam to, zablokowałam tamto… I tak w opinii Pana Burmistrza jestem odpowiedzialna za niewybudowanie wału przeciwpowodziowego pomiędzy Kazimierzem a Bochotnicą. Pan Burmistrz twierdzi, że „decyzja środowiskowa wydana przez RDOŚ w Lublinie została zaskarżona przez dwa stowarzyszenia i na tej podstawie GDOŚ w Warszawie tę decyzję anulował”. Niestety nie wskazuje jaki mam w tym udział, a sama również nie potrafię tego rozstrzygnąć. W kwestii wału Pan Burmistrz przeprowadził swoisty wywód na jednej z sesji Rady Miejskiej.

Na zebraniu sołeckim na Górach Pan Pisula stwierdził, że zablokowałam wycinkę mirabelek. Otóż owoce spadają na chodnik i powstaje śmiertelne zagrożenie dla życia i zdrowia. Zapytałam burmistrza skąd czerpie takie rewelacje. I o które mirabelki w gminie chodzi. Odpisał, że: „miało to miejsce we wtorek 4 września na posiedzeniu sesji sołtysów, bliżej Pani siedzące osoby (sołtysi) zrelacjonowały w taki sposób Pani zachowanie i powiedziały mi o tym”. Aby się upewnić, że w kwestii mirabelek nie zabierałam głosu, choć wiadomo, rzecz to niezwykłej powagi, zapytałam o to najbliżej mnie siedzących sołtysów. Nic takiego sobie nie przypominają.

Pan Burmistrz idzie dalej. Podobno zablokowałam wycinkę drzew i krzewów przy ul. Nadedworece i Zbożowej. Stwierdza, że: „korespondencja Pani lub stowarzyszenia Genius Loci jest z Lubelskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków bardzo obszerna. Stąd problemy Gminy, aby uzgodnić przebiegi utwardzenia tych dróg w terenie właśnie z Panem Konserwatorem”. Zwrócę się oczywiście do Konserwatora o informację – może ktoś się pode mnie podszywa. Tu dodam, że faktycznie napisałam pismo do Konserwatora w sprawie trzech dębów jakie Burmistrz wyciął w grudniu 2017 roku. Burmistrz zapewniał, że miał pozwolenie, ale wolałam się upewnić, znając jego różne kłamstewka. Oczywiście takiej zgody nie miał.

Ostatnio dowiedziałam się, że zablokowałam zmianę studium dla Witoszyna. Chodzi o inwestycję planowaną przez Pana Skoczka. Przypomnę, że Wojewoda Lubelski uchylił przyjętą przez Radę zmianę studium, ponieważ Burmistrz zapomniał właściwie skompletować wszystkie załączniki graficzne. Gdzie mój w tym udział – także nie wiem.

Wreszcie ostatni mój niecny czyn. Dowiedziałam się od osoby bezpośrednio zainteresowanej, że blokuję utwardzenie wąwozu biegnącego koło Państwa Niezabitowskich na Dołach w kierunku Jeziorszczyzny. Jak dobrze pamiętam w kwestii wąwozów interweniowałam dwa razy. Pierwszy przypadek to kuriozalny pomysł utwardzenia i oświetlenia Korzeniowego Dołu. Drugi zaś to przypadek wysypania na polecenie Burmistrza gruzu w wąwozie Plebanka.

Zatem jeśli dojdą do Państwa uszu głosy, że zablokowałam to, zablokowałam tamto, proszę koniecznie o kontakt. Na koniec dodam, że odpowiadam także za: ponad półtoraroczne opóźnienie w oddaniu nowej szkoły, za przekroczenie budżetu budowy szkoły o dobre kilka milionów, za chęć likwidacji szkół wiejskich, za 15000000 zadłużenie naszej gminy, ostatnio za niewybudowanie wodociągu do Okala. Generalnie za wszystkie niepowodzenia Pana Burmistrza.

Rozumiem, że kampania Andrzeja Pisuli się zaczęła. Jednak kierują nim dość niskie emocje. Zamiast rozmawiać o zadłużeniu, przyszłości gminy i funduszach zewnętrznych, Pan Burmistrz woli rozmawiać o blokowaniu wycięcia mirabelek przez przewodniczącą samorządu mieszkańców miasta.

Chodzą też słuchy, że blokuję rozwój gminy, że chcę uczynić z tego miasta muzeum. Osobom, które tak twierdzą proponuję przeczytać nasz program wyborczy. Wprawdzie nie ma tam mowy o budowie mostu lub elektrowni atomowej, ale jest szereg działań i propozycji, które uczynią z naszej gminy miejsce piękne, przyjazne i bogate.

Romana Rupiewicz

9 thoughts on “Romana wszystkiemu winna

  1. Jeśli Pani rzeczywiście chce odblokować rozwój gminy należy zrobić co się da żeby burmistrzem został pan Wawer. Wydaję się, że jednym z kluczowych elementów jest Pani udział w kampanii wyborczej i związane z tym oczekiwania lub raczej obawy, że to Pani zostanie zastępcą. Jeśli potrafi Pani odciąć się od takiego scenariusza, to dramatycznie zwiększy Pani szansę Wawera na wybór. Jeśli nie, to przepadniecie oboje, a Kazimierz, jak zwykle, będzie miał burmistrza, któremu mało kto zleciłby prowadzenie kiosku z warzywami.

  2. @naprawdezkazimierza kompleksy twoje tu widać. Napisz lepiej w jakim mieście i ośrodku robiłeś prawo jazdy! Może w tym samym co Rydzyk!
    Napisz jeszcze kto wystawił ci rodowód że nie jesteś kundlem tylko naprawdę z Kazimierza i to pewnie z dziada pradziada. Zakompleksieni naprawdę z Kazimierza zwykle mają tylko ten rzekomy rodowód jako powód do wywyższania się i ataków na innych. Pani Romana i tak jest lepiej wykształcona niż 99% prawdziwych z dziada pradziada, co nie ma jednak związku z meritum tego tekstu. Rozumiem że musi cię to bardzo boleć i pisząc te swoje wywody poczułeś wielką ulgę

  3. „doktorat ze słabej uczelni i już przewrócone pod sufitem. wysoka opinia przede wszystkim o sobie-wybory pokażą, tej pani już dziękujemy. nadgorliwość to się leczy!!!” Oj oj – widać ktoś tu ma kompleksy 🙂 Pewnie naprawdezkazimierza kończył szkołę ojca Rydzyka 🙂

  4. Będąc świadkiem społecznego zaangażowania i aktywności na rzecz Kazimierza D. gratuluję mieszkańcom takiej ich reprezentantki, jaką jest Pani Romana Rupiewicz. Pani Romano, głowa do góry, ma Pani jeszcze dużo do zrobienia.

Comments are closed.